DOLAR
3,2540 % -0,1258

Metroya Yazı Yazdı 13 Bin TL Cezaya Çarptırıldı

Metroya Yazı Yazdı 13 Bin TL Cezaya Çarptırıldı

İstanbul'da Hacıosman Metro İstasyonu duvarına yazı yazan Süreyya S. 13 bin TL adli para cezası aldı.

İstanbul’da ilginç bir olay yaşandı. Hacıosman Metro İstasyonu’na gelen Süreyya S. İsimli vatandaş, metroda bulunan yürüyen merdivenlerin ve asansörün arızalı olmasına sinirlenerek metronun duvarına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a hakaret içeren bir yazı yazdı.

Metronun duvarında bulunan fayansa yazılan hakaret içerikli yazıyı temizlemek isteyen çalışanlar, yazıyı bir türlü çıkaramayınca fayansları değiştirmek zorunda kaldılar. Yürüyen merdiven ve asansörün çalışmamasına sinirlenerek duvara yazı yazan Süreyya S.’nin tespit edilmesi ile birlikte hakkında adli dava açıldı.

Hakaret ve Kamu Malına Zarardan 13 Bin Lira Para Cezası

Süreyya S. Hakkında İBB Başkanı Kadir Topbaş’a hakaret ve kamu malına zarar verdiği gerekçesi ile dava açıldı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada Süreyya S.’ye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a hakaret suçundan 11 ay 20 gün hapis cezası verildi. Mahkeme cezayı 7 bin lira para cezasına çevirdi.

Sanığa kamu malına zarar vermek suçundan ise 10 ay hapis cezası verildi. Bu cezası da 6 bin lira para cezasına çevrilen Süreyya S. Toplamda 13 bin Lira para cezasına çarptırılmış oldu.

Pişmanım Dedi

İlk ifadesinde Hacıosman Metro İstasyonu’nda bulunan yürüyen merdiven ve asansörün çalışmaması nedeniyle çok sinirlendiğini, yaşlı ve hasta kişileri düşünerek böyle bir yazı yazdığını söyleyen Süreyya S. Mahkemede ise yaptığından dolayı pişman olduğunu söyledi. 

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Arşivde Ara

Puan Durumu