DOLAR
3,2540 % -0,1258

Whatsapp'a Video Arama Desteği Geldi

Whatsapp'a Video Arama Desteği Geldi

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, yepyeni bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıktı.

Whatsapp, anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en çok tercih edileni olarak biliniyor. Oldukça fazla kullanıcıya sahip olan uygulama, kullanıcılarını memnun etmek için her gün yeni bir özellik sunmaya devam ediyor.

Uygulama, kullanıcıları tarafından uzun süredir beklenen video arama desteğini sonunda vermeye başladı. Android Beta uygulamasını yükleyenler, artık Whatsapp üzerinden video görüşme yapabilecek.

Whatsapp Video Konferans Artık Kullanılıyor

Uzun bir süredir Skype ve FaceTime gibi uygulamaların kullandığı video konferans özelliği artık Whatsapp’ta kullanılacak. Whatsapp’ta kullanılan video konferans özelliği için internet kullanımı gerekiyor.

Eğer video konferans yapmak istiyorsanız, yapacağınız kişiye bir video görüşme isteği yapmanız gerekiyor. Eğer görüşmek istediğiniz kişi henüz beta güncellemesini yapmadıysa, ona görüşme isteğiniz ile birlikte yeni güncelleme talebi de iletiliyor.

Uygulama şu anda 2.16.318 sürümü ile kullanılabiliyor. Kullanımına başlandığından beri hiçbir sorun yaşanmayan özellik hakkında hiçbir şikayet de gelmiş değil. Whatsapp’ın bilinen 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Kullanıcıların hepsinin uygulaması kullanması göz önünde bulundurulduğu zaman Whatsapp bu özelliği sayesine Google Duo’ya ciddi anlamda rakip olacağa benziyor.

Yakın Zamanda Snapchat Benzeri Bir Özellik de Sunmuştu

Kullanıcılarını memnun etmek için her türlü özelliği kısa sürede ekleyen Whatsapp, kısa bir süre öncede ilk başladığı günden beri büyük ilgi gören Snapchat özelliğini kullanıcıları ile buluşturmuştu. 

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Arşivde Ara

Puan Durumu