DOLAR
3,2540 % -0,1258

Elazığspor -12 Puan Hakkında Konuştu!

Elazığspor -12 Puan Hakkında Konuştu!

Elazığspor -12 puanın 6 puanında kendilerinin haklı olduklarını söyleyerek 6 puanlarının geri verileceğini açıkladı.

FIFA'nın verdiği -12 puandan sonra -2 puana düşen Elazığspor kendileri hakkında verilen bu karar ile ilgili açıklama yaptı.

Fabio Bilica'dan ötürü kendilerine verilen 6 puanlık cezanın suçsuz yere verildiğini kendilerinin kesinlikle haklı olduklarını dile getiren Elazığspor İkinci Başkanı Karahan Çelik, FIFA'nın Bilica dosyasından ötürü sildikleri 6 puanı geri vereceklerine inandıklarını dile getirdi.

FIFA TFF 1. Lig'de bulunan beş klübe puan silme cezası verdi. Bu cezaları alan takımların arasından biri de Elazığspor'du. Elazığspor aldığı -12 puan ile 10 puandan -2 puana düştü ve sıralamada en son sırayı aldı. Elazığspor'un yaşadığı bu talihsizlik ile alakalı Elazığspor 2. Başkanı Karahan Çelik konuştu.

TFF'nin almış olduğu bu karar ile ilgili konuşan Karahan Çelik kararı şu şekilde değerlendirdi: "12 puanın 6'sı Sochaux kulübüyle ilgili bir dosyadan diğer 6 puan ise Fabio Bilica ile ilgili bir dosyadan olmak üzere silindi. Yaklaşık olarak 2 aydır Bilica dosyasıyla ilgili FIFA ile görüşmelerinin olduğunu ve bu görüşmelerin de devam ediyor ve bugünde bir temasımız oldu. İnşallah önümüzdeki hafta FIFA ile yüz yüze bir görüşmemiz olacak."

Konuşmanın devamında ise şöyle söyledi: "Bilica dosyasında inşallah FIFA bizi haklı bulacak ve 6 puanımızı geri iade edecektir diye düşünüyorum. Sochaux dosyasında ise yine savunma yaptık. Orada ceza gelmeden önce bir protokülümüz söz konusu değil ama Sochaux dosyasında yine yönetime geldikten sonra henüz ceza verilmemişken Sochaux ile ilgili birçok girişimde bulunduk. Sochaux ile herhangi bir şekilde irtibat kuramadık. Bu sebepten dolayı da -6 puan yedik. Her iki dosya ile ilgili FIFA'yla görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah en azından Bilica dosyasında verilen 6 ceza puanının geri geleceğine inanıyorum. Önümüzdeki süreçte bu tam olarak netleşecektir."

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Arşivde Ara

Puan Durumu