DOLAR
3,2540 % -0,1258

Samsung Çamaşır Makinelerini Topluyor!

Samsung Çamaşır Makinelerini Topluyor!

Samsung patlama tehlikesi nedeni ile ABD'de satılan çamaşır makinelerini toplama kararı aldı. Detayları haberin devamında...

Samsung patlama riski sebebi ile yeni piyasaya sürmüş olduğu Samsung Galaxy Note 7'yi geri toplamak zorunda kalmıştı. Bu kez de patlama riski sebebi ile ABD'de 2.8 milyon çamaşır makinesini geri topluyor. Makinelerin toplatılma sebebi ise kullanım sırasında parçalanma riskinin var olması.

Ürünlerin geri çağırılma sebebi ise Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu'nun yapmış olduğu şu açıklama: "Çamaşır makinelerinin tepeleri, kullanım sırasında beklenmedik bir biçimde kasasından ayrılabiliyor. Bu da bir yaralanma riski oluşturuyor."

CNBC tarafından yapılan haberlere göre Samsung'a sattığı makinelerle ilgili 733 tane aşırı titreşim ve tepenin çalışma sırasında kopması şikayeti gelmiş. Yine teknolojide Güney Kore devi olan Samsung'a çamaşır makinelerinin patladığı gerekçesiyle toplu dava açılmış.

2011 yılı ile 2016 yılı arasında üretilen Samsung marka çamaşır makinelerini şirket toplama kararı aldı. Fakat bu karar sadece ABD'de satılan çamaşır makineleri için geçerli. Diğer ülkelerde satılan makineler ile ilgili herhangi bir sorun gözükmüyor.

 

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Arşivde Ara

Puan Durumu