DOLAR
3,2540 % -0,1258

Çin'de Turuncu Alarm!

Çin'de Turuncu Alarm!

Çin'in kuzeyinde ortaya çıkan hava kirliliği bölgede turuncu alarmın verilmesine sebep oldu.

Çin'in kuzeyinde bulunan Pekin ve Tiencin kentleri ile bazı eyaletlerde ikinci derecede tehlikeyi sembolleyen "turuncu alarm" verildi. Hava kirliliğinin yüksekliğinden ötürü bazı uçuşlar iptal edildi.

Çin'in kuzey bölgesinde hava kirliliği iyice arttı. Artan hava kirliliği sebebi ile görüş mesafesi 200 metreye kadar düştü. Bu sebeple ülkede "turuncu alarm" verildi.

Çin Ulusal Meteoroloji Merkezi yaptığı açıklamalarda şu eyaletlerde görüş mesafesinin 200 metrenin altına düştüğünü ve bu sebepten ötürü de turuncu alarmın verildiğini duyurdu: Pekinv Tiencin kentleri, Hıbey, Hınan, Şanşi, Şaanşi, Cilin, Heylongciang, Liaoning eyaletleri.

Artan hava kirliliği sebebi ile Pekin Havalimanındaki pek çok sefer iptal edildi. 

Ülkede hava kirliliği konusunda dört aşama uygulanıyor. Bunlar mavi, sarı, turuncu ve kırmızı. Bugün verilen turuncu alarm ise ikinci derecede yüksek tehlikenin olduğunu açıklıyor.

 

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Arşivde Ara

Puan Durumu