DOLAR
3,2540 % -0,1258

Gmail'i Hackleyen Pakistan'lı Gence Ödül!

Gmail'i Hackleyen Pakistan'lı Gence Ödül!

Pakistanlı bir öğrenci Google'ın mail servisi olan Gmail'i hackleyerek Google'dan ödül kazandı.

Pakistanlı genç çocuk Gmail'de ilginç bir açık keşfedince bunu kendisi için ödüle çevirdi ve istenilen kişinin Gmail hesabına ulaşmayı başarınca Google tarafından ödüllendirildi.

Google'ın mail servisi olan Gmail üzerindeki bu açık Gmail hesaplarının hacklenebileceğini ortaya çıkardı. Gmaildeki bu açık sayesinde herhangi bir kullanıcıya ait hesapları ele geçirilebiliyor. Bu sayede bir kişi istediği kişinin mailine gelen tüm mailleri okuyabiliyor.

Gmail'deki böylesine büyük bir açığı fark eden kişi ise Pakistan'lı bir öğrenci olan Ahmed Mehtab.

Pakistanlı bu öğrenci twitter hesabından konu ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Google'ın bazı hesapları ortakmış gibi algıladığını sorunun da bu sebeple ortaya çıktığını açıkladı. 

Ahmed Mehtab, keşfedip ortaya çıkardığı bu açık sayesinde Google tarafından ödüllendirildi. Pakistanlı genç öğrenci bu açığı gösteren YouTube videosu da hazırlayıp ekledi. 

Kişilerin kullanmayıp zaman aşımı sebebi ile devre dışı kalan mail hesaplarının yine o kullanıcı adıyla Gmail hesabı açıp diğer bağlı olan hesaplara kolayca ulaşılabiliyordu.

Ahmed Mehtab'ın bulduğu bu açığı Google hemen kapattı.

 

Facebook ile Yorum Yap

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, halklara ve inançlara saldıran, nefret suçu ve cinsiyetçi söylemler içeren, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Editörün Seçtikleri

Arşivde Ara

Puan Durumu